خدمات ویزا و مهاجرت

ویزای شینگن چیست ؟

ویزای شینگن Schengen Area یا همان منطقه شنگن به ۲۶ کشور اروپایی گفته می شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده اند. برای ورود به برخی کشورها نیاز به داشتن ویزای شینگن دارید.

تاریخچه شینگن

ایده ی یکپارچه سازی مجوز ورود برای کشورهای اروپایی به سال ها قبل، پس از اتمام جنگ جهانی دوم، باز می گردد. اولین بار در دهه ی ۶۰ میلادی، در سال ۱۹۵۷ ، بود که مجموعه کشورهای اسکاندیناوی، شامل ۴ کشور سوئد، دانمارک، فنلاند و نروژ با امضای پیمانی تصمیم به صدور مجوزی واحد برای رفت و آمدهای بین یکدیگر گرفتند.

۲۷ سال بعد، در سال ۱۹۸۴، آلمان و فرانسه این ایده را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا مطرح کردند. سرانجام یک سال بعد، در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵، در منطقه ای به نام شینگن در کشور لوکزامبورگ، ۵ کشور فرانسه، آلمان غربی، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ «پیمان شینگن» را به امضا رساندند. بر اساس این پیمان، رفت و آمد بین مرزهای مشترک این کشورها آزاد شد. همچنین فعالیت های مشترک متعدد دیگری نیز در زمینه های گوناگون بین این کشورها آغاز شد.

کشورهای عضو ویزای شینگن

اعضای شینگن

۲۶ کشور عضو ویزای شینگن هستند:

 1. آلمان
 2. فرانسه
 3. ایتالیا
 4. اسپانیا
 5. پرتغال
 6. هلند
 7. بلژیک
 8. لوکزامبورگ
 9. سوئد
 10. نروژ
 11. فنلاند
 12. دانمارک
 13. لیتوانی
 14. لتونی
 15. لهستان
 16. مجارستان
 17. اتریش
 18. استونی
 19. اسلواکی
 20. اسلوانی
 21. چک
 22. ایسلند
 23. مالت
 24. یونان
 25. لیختن اشتاین
 26. سوئیس

موسسه حقوقی و مباشرتی صبای عدالت آریانا این افتخار را دارد که با کادری مجرب ، این خدمت جدید را برای متقاضیان ویزای شینگن و همچنین ویزای کانادا در اسرع وقت یاری رساند.

اخذ ویزای کانادا
۰۲۱-۸۸۶۶۳۲۴۶ موسسه حقوقی آریانا

Gmail : saaok33649@gmail.com
خدمات حقوقی و مباشرت در کشور مبدا و مقصد
تحت نظر وکلای رسمی و بین الملل