آخرین آمار کرونا در ایران تا سیزدهم مهر/ ۲۱۱ بیمار دیگر هم جان باختند

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۳۶۵۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۱۵۴ تن از ایشان وخیم است.
پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۴۷۱ هزار تن گذشت.
آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۳ مهر/ ۲۱۱ بیمار دیگر هم جان باختند
؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۶۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که یک هزار و ۴۸۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۴۷۱ هزار و ۷۷۲ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۱۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۶ هزار و ۹۵۷ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۳۸۹ هزار و ۹۶۶ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۴۱۵۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۴ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۷۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۵ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۳.۸ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.

*******************************************
منبع : تابناک
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *