دادستان قزوین در دیدار با اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دادسرای قزوین که به مناسبت هفته بسیج انجام شد، گفت: انقلاب اسلامی موقعی شکل گرفت که استکبار جهانی در صدد این بودند که این انقلاب استقرار پیدا نکند، اما این ملت و آحاد جامعه بودند که با فرمان تاریخی حضرت، اما خمینی (ره) یکصدا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رای دادند و خواهان استقرار انقلاب اسلامی در این کشور پهناور شدند.وی در ادامه افزود: این همان تفکر بسیجی بود که آحاد مردم در شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور مقتدرانه خود، به دنیا نشان دادند.
دادستان مرکز استان در ادامه بیان داشت: ما به بسیج نمی‌آییم که شغل ایجاد کنیم، بلکه هر فرد در هر جایگاهی که هست، اگر با وجدان و با همت و تلاش خستگی ناپذیر عمل کند بسیجی است و همه باید برای بسیجی واقعی بودن تلاش کنیم.
قاسمی تصریح کرد: بسیجی نباید مقید به زمان باشد، بلکه باید تلاش شبانه روزی داشته باشند، چرا که نیرو‌های رزمنده به یاد دارند که حتی شب‌ها در خواب عملیات را بار‌ها مرور می‌کردند، به همین خاطر روحیه جهادی، روز و شب نمی‌شناسد.
این مقام قضایی استان قزوین اذعان داشت: حفظ جایگاه و شان بسیجیان باید در تمام دستگاه ها، سازمان‌ها و نهاد‌ها مورد تاکید و توجه قرار گیرد و مسئولان نیز باید قدردان بسیجیان باشند.وی همچنین گفت: هر شخص در هر رده و پستی می‌تواند با عملکرد صحیح خود بسیجی باشد، به عنوان مثال اگر کارمندی پاسخ نامه‌ای را به موقع بدهد، خود اقدامی بسیجی وار است و همه باید تلاش کنیم همچون بسیجیان اول انقلاب با روحیه جهادی عمل کنیم و این روحیه باید در دستگاه‌ها تقویت شود و بدون شک تفکر بسیجی در عرصه خدمت رسانی، رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.
محمد قاسمی با بیان اینکه جهت‌گیری کلی یکی است، اما وظیفه فرد به فرد بسیجیان با هم متفاوت است، بیان داشت: بسیجی بر اساس توانمندی‌هایی که دارد باید به دنبال شناخت بیشتر از مسائل و نقش آفرینی در جامعه باشد، برای مثال مهمترین وظیفه یک خانم بسیجی که به خانه‌داری مشغول است، تربیت فرزندان بر اساس باور‌های دینی است.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: به طور کلی عمل بر اساس تکلیف، مهمترین وظیفه یک بسیجی است و فرد بسیجی باید بداند در هر مقطعی چه تکلیفی بر عهده اوست و این همان بصیرت است، که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به آن تاکید بسیار دارند و یکی از وظایف مهم پایگاه‌های مقاومت بسیج در دستگاه‌ها و نهادها، بصیرت افزایی است.
گفتنی است در پایان این دیدار، دادستان قزوین از زحمات، اقدامات و تلاش‌های اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج دادسرای قزوین تقدیر و بر گسترش فعالیت‌های حوزه بسیج تاکید کرد.
*********************************************
منبع: میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.