کارشناسان رسمی دادگستری از اظهار نظر قضایی پرهیز کنند

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، موسی خلیل الهی در مراسم اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان با بیان اینکه امر کارشناسی‌شان و منزلت محسوب شده و باید رعایت شود، اظهار داشت: از لحظه‌ای که ارجاع داده می‌شود کارشناسا مربوطه باید با مسئولیت این موضوع را بپذیرند.

وی افزود: امر کارشناسی نباید یک مساله عادی و روزمره تلقی شود چرا که در صورت عادی انگاری و روزمره محسوب کردن این مساله موجب بی‌توجهی در پرداختن به پرونده ارجاعی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با تاکید بر در نظر گرفتن صلاحیت بررسی توسط کارشناسان، ادامه داد: کارشناسان رسمی دادگستری باید نسبت به بررسی پرونده ارجاعی صلاحیت خود را در نظر بگیرند و در صورتی که نسبت به پرونده ارجاعی صلاحیت ندارند مراتب را به مقام محترم قضایی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه گاها کارشناسان رسمی دادگستری نسبت به پرونده ارجاع شده به منظور بررسی اظهار نظر قضایی می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه هر فردی در حیطه کاری و تکلیفی خود باید اظهار نظر کند کارشناسان باید در حیطه موضوعی که به آنها ارجاع شده، نظر داده و از اظهار نظرهای قضایی خودداری کنند.

خلیل الهی گفت: همانگونه که دستگاه قضایی موظف به رعایت‌شان کارشناسان هستند در مقابل کارشناسان نیز باید در مکاتبات و رفتار خودشان قضات را رعایت کنند.

***************************************************************

منبع: داد ایران

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *