جان باختگان ۱۰۳ بیمار دیگر کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۶۳۶۰ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۷۴۵ تن از ایشان وخیم است.

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از یک میلیون و ۲۶۸ هزار تن گذشت.
آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۸ دی/ جان باختن ۱۰۳ بیمار دیگر کووید19 در شبانه روز گذشته
  دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۳۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۷۵۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۶۳ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۰۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۵ هزار و ۹۳۳ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه یک میلیون و ۵۰ هزار و ۵۵۳ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۴۷۴۵ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۷ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۰۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۴ شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۵.۱ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۴.۹ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان با کمی کاهش به ۲.۹ درصد رسیده و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

****************************************

منبع : تابناک

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK