فرزند شهید محسن فخری‌زاده گفت: مسئولان و مقامات ذی‌ربط جریان شناسایی عاملان و آمران ترور شهید محسن فخری زاده

فرزند شهید محسن فخری‌زاده گفت: مسئولان و مقامات ذی‌ربط جریان شناسایی عاملان و آمران ترور شهید محسن فخری زاده را حامد فخری زاده در گفت‌وگو با میزان، در چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده  دانشمند ممتاز و برجسته هسته‌ای و دفاعی کشورمان، گفت: پدرم در طول عمر خود با بندبند وجود یک پدر، همراه، دوست و رفیق بود، شخص برجسته و تأثیرگذاری در حوزه علم و فناوری بودند، دوری و فراغ از پدر بسیار بسیار سخت و طاقت فرساست.

فرزند شهید محسن فخری زاده تصریح کرد: شاید اگر موضوع به شهادت، معرفت، مکتب اسلامی که شهدا زنده‌اند و «وجه الله» و «عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون»اند نبود، تحمل این فراق و دوری از پدر دلسوز، مهربان، رفیق همیشگی را سخت می‌کرد.

وی با اشاره به ضرورت مجازات عاملان ترور «شهید محسن فخری زاده»، افزود: یکی از موضوعاتی که پیام تسلیت مقام معظم رهبری به آن اشاره شد، موضوع مجازات عاملان و آمران این جریان تروریستی بود، خواهش من از مسئولان و مقامات ذی‌ربط این است که برای شناسایی دقیق عاملان و آمران شهادت «شهید محسن فخری زاده» در ساحت‌های ترور پدرم خلاصه نشوند.

فخری‌زاده با تأکید بر اینکه  مسئولان و مقامات ذی‌ربط جریان شناسایی عاملان و آمران ترور شهید محسن فخری زاده را به شکل موشکافانه از ۱۰ سال قبل از این عملیات تروریستی تا بعد از شهادت پدرم مورد بررسی دقیق قرار دهند، اظهار داشت: ان‌شاءالله شاهد این نباشیم که بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی در پایتخت خودمان شهید ترور بدهیم.

 

شهید محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی وزرات «دفاع و پشتیبانی» نیرو‌های مسلح کشورمان عصر روز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ در جریان یک عملیات تروریستی توسط انسان‌نما‌های کوکی از سوی سرویس‌های جاسوسی رژیم‌های وحشی ترور و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پیکر این شهید که به فرموده رهبر حکیم انقللب، دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشورمان بودند پس از تشییع به امام‌زاده صالح (ع) تهران منتقل و در کنار سایر شهدای آرامیده در این مکام مقدس همچون شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای و تئوریسن و پایه‌گذار غنی‌سازی ۲۰ درصد کشورمان آرام گرفت.

**********************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.