آغاز ماراتون سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی با اعلام اسامی از سوی شورای نگهبان

شورای نگهبان پس از انجام بررسی های خود، ۷ نفر را دارای شرایط لازم برای کاندیداتوری در

انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم دانست

و اسامی کاندیداهای مورد نظر را به وزارت کشور اعلام کرد…

اعلام رسمی اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری/ همان 7 نفر تائید شدند
ستاد انتخابات وزارت کشور در اطلاعیه ای اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.
 شورای نگهبان پس از انجام بررسی های خود، ۷ نفر را دارای شرایط لازم برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم دانست
و اسامی کاندیداهای مورد نظر را به وزارت کشور اعلام کرد.

 بر اساس این اطلاعیه اسامی این نامزد‌ها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است:

۱. سعید جلیلی
۲. محسن رضایی
۳. سید ابراهیم رئیسی
۴. علیرضا زاکانی
۵. امیرحسین قاضی زاده هاشمی
۶. محسن مهرعلیزاده
۷. عبدالناصر همتی
لازم به یادآوری است که از شب گذشته اخبار زیادی در این خصوص منتشر شده و گمانه زنی های زیادی پیرامون تائید صلاحیت این افراد صورت گرفت که در نهایت ظهر امروز این موضوع به صورت رسمی اعلام شد. این خبر را بامداد امروز سایت «تابناک» به نقل از منابع خود روی خروجی قرار داده بود.

 طبق پیگیری‌ها، در میان نامزدهای تایید صلاحیت شده ای که قرار است فردا شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام کند، اسامی پنج چهره ی متعلق به جبهه انقلاب و دو شخصیت اصلاح طلب دیده می شود.

بر اساس این گزارش صلاحیت شخصیت های همچون «علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان و محمد شریعتمداری و عزت الله ضرغامی، سعید محمد و محمود احمدی نژاد» از سوی شورای نگهبان احراز نشده است.

حسین دهقان، رستم قاسمی، علیرضا افشار، محمد عباسی و مسعود زریبافان از دیگر داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌اند که به نفع جبهه انقلاب و سید ابراهیم رئیسی از دور رقابت ها انصراف می‌دهند.

انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیست و هشتم خرداد ماه در سراسر کشور برگزار می شود و کاندیداهای تائید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان می توانند مطابق با قانون از هفتم تا ۲۶ خرداد ماه رسما تبلیغات خود را در سراسر کشور انجام بدهند. 

_______________

منبع : سایت تابناک

#رییسی-فریادرس-۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *